Mezilidské vztahy znamenají v gastronomii víc než peníze, ukázala anketa Annonce

Praha 1. listopadu 2016 – O peníze jde vždy až na prvním místě. Tento názor zastává mnoho lidí, ne však ti, kteří se pohybují v gastronomii. Podle výsledků ankety inzertního webu a novin Annonce jde naprosté většině zaměstnanců hlavně o dobré mezilidské vztahy na pracovišti.

Pro zaměstnavatele v oboru gastronomie je poslední dobou velmi těžké obsadit všechny nabízené pracovní pozice. Mnohem těžší ale je si kvalitního zaměstnance následně dlouhodobě udržet. „Chtěli jsme pomoci provozovatelům restaurací, hospod a kaváren, a tak jsme na našem webu vytvořili anketu, ve které zaměstnanci či uchazeči o místo v oboru gastronomie prozradili, co je nejvíce dokáže udržet v jejich současné práci,“ říká Lenka Černá, výkonná ředitelka Annonce.

Z výsledků vyplývá, že pro 53 % zpovídaných je nejdůležitější, aby v týmu panovala příjemná atmosféra a byla ve skupině dobrá domluva. 16 % upřednostňuje skvělou spolupráci přímo na place a 12 % oceňuje dobré vztahy s vedoucím. Společným jmenovatelem jsou tedy ve všech třech případech kvalitní mezilidské vztahy. „Byť se i na našem facebooku řada zaměstnanců v gastronomii baví hlavně o penězích, je výsledek ankety logický. Každý zaměstnanec totiž ve finále ocení, že chodí do práce, kde se cítí dobře a kde spolu všichni vychází. Nikdo nemá zájem docházet na místo, o kterém už předem ví, že ho bude celý den stresovat. Tisícovka dvě na výplatě takový problém nespraví,“ vysvětluje Lenka Černá.

Co vás kromě platu udrží pracovat v té samé restauraci?
Kolektiv, se kterým se dohodneme53 %
Když to na place skvěle funguje16 %
Ani jedno13%
Dobrý vztah se šéfem12 %
Vysoká dýška3 %
Bezproblémové přehazování šichet3 %

Proč pracují zaměstnanci právě v restauraci? Jsou na to už zvyklí
Annonce také zjišťovala, proč si lidé hledají práci právě v oboru gastronomie. 43 % dotázaných uvedlo, že už jsou v oboru zvyklí pracovat. Dalších 22 % účastníků ankety přímo vystudovalo gastronomickou školu, a tak chce v oboru pokračovat.

Anketa proběhla v rámci kampaně, kterou Annonce spustila na svém webu. Na něm si zaměstnavatelé přečtou různé tipy a rady, například jak často inzerovat nebo jaké benefity by měli svým zaměstnancům nabídnout, aby je zaujali a udrželi si je. Na webu lze také najít návod, jak hledat zaměstnance i jinými cestami než online inzercí.

Proč si hledáte práci v oboru gastronomie?
Jsem zvyklý/á v tomto oboru pracovat43 %
Z jiného důvodu23 %
Vystudoval jsem gastronomickou školu22 %
Nic jiného neumím7 %
Mnoho volných míst4 %
Vysoké platy1 %

Web kampaně: www.annonce.cz/prace/

 

O Annonci
Annonce díky svým inzerátům spojuje nabídku s poptávkou a pomáhá tak lidem, zvířatům i věcem hledat užitek. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici zhruba 210 000 inzerátů denně. Uživatelé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí také v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice. Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Andrej Slivka
E-mail: press@annonce.cz
Telefon: 774 570 823

Daniela Vinšová
E-mail: daniela.vinsova@taktiq.com
Telefon: 777 875 242

Zpět na seznam článků