Řešíte dovolenou na poslední chvíli? Vyzkoušejte cykloturistiku!

Praha 18.7.2012 – Polovina léta je pomalu za námi a Vy ještě stále rozmýšlíte kam na dovolenou? Nemáte nic zamluveného, nebo si nejste jistí kvůli penězům? Nezoufejte, máme pro Vás návrh. Pojměte svou letošní dovolenou netradičně a vyzkoušejte cyklotoulky přírodou. Tady je pár triků, díky kterým si svou dovolenou určitě užijete.

Kam vyrazit?

I když cykloturistika patří k typům dovolených, které nejsou příliš náročné na přípravu, je i tak lepší si nějaký menší plán udělat. Dobré je si alespoň přibližně vytyčit trasu. Tu byste měli vybrat v první řadě podle svých fyzických možností. Pokud jste pouze rekreačním cyklistou, výlet po hřebenech Krkonoš asi nebude tím pravým. Když víte, jaký terén by pro Vás byl ideální, vyberte lokalitu, která ho nabízí. Širokou škálu cyklostezek i s údaji o délce tras, či profilu terénu, najdete třeba na www.vyletnik.cz. Díky výběru tras si můžete lépe naplánovat i ubytovaní.

Kde přespat?
Dnes už je celkem běžné, že skoro v každé vesničce najdeme nějaký malý rodinný penzionek. Vždycky je ale lepší mít zamluvené místo, abychom se neocitli bez střechy nad hlavou. Pokud tedy máte vybranou trasu, nebo konkrétní místo, odkud budete každý den vyrážet, není to takový problém. Jestli si nejste jistí a dáváte tomu volný průběh, doporučujeme přibalit stan. Pokud žádný nemáte a nechtějí se Vám dávat peníze za nový, podívejte se na do rubriky Stany a spacáky, kde ho máte možnost sehnat za výhodnější cenu.

Co mít s sebou?
Abyste si dovolenou co nejvíce užili, je dobré pamatovat na pár věcí. Kolo, na kterém budete jezdit, musí určitě odpovídat terénu, ve kterém se chcete pohybovat. Pokud se tedy vydáte do lesního terénu, dejte přednost kolu horskému. Jestli ještě nemáte to pravé a nechcete investovat do nového kola, vyberte si ze široké nabídky v rubrice Jízdní kola. Zde seženete i skoro nové kousky za výhodné ceny a navíc, oproti běžnému bazaru, budete vědět, od koho kolo kupujete a tím i posoudit, jestli a jak se o kolo staral. Další věci, do které se vyplatí investovat, jsou cyklistické kalhoty. Mají totiž speciálně udělanou vložku, která brání nepříjemným otlakům od sedla. Zapomenout byste neměli ani na helmu, odrazky, či světla, která se hodí za snížené viditelnosti, náhradní duši, pro případ nehody, pumpičku, či lékárničku na kolo a určitě láhev na pití. Hodit se Vám bude i batoh, do kterého, mimo svačiny, přibalte teplejší oblečení, nebo nepromokavé bundy, pro případ zhoršení počasí.

Přejeme šťastnou cestu a mnoho příjemných zážitků!

 

O společnosti ANNONCE a.s.:
ANNONCE a.s. je tradiční česká společnost zabývající se poskytováním a zprostředkováním služeb a obchodu svým zákazníkům. ANNONCE byla založena v březnu roku 1990 jako tištěné médium, ve kterém byly prezentovány inzeráty. V dnešní době tištěné médium vychází čtyřikrát týdně ve třech různých dílech a týdenní náklad se pohybuje okolo 100 - 110 tisíc výtisků. Jen v roce 2011 ANNONCE otiskla 2,125 milionů inzerátů. Online verze ANNONCE vznikla v roce 1997 a od té doby má téměř 300 tisíc registrovaných uživatelů a okolo 350 tisíc reálných uživatelů za měsíc. Denně ANNONCE v průměru publikuje 250 tisíc inzerátů. Z toho například jen reality tvoří 80 tisíc, dalšími početnými a hojně využívanými rubrikami jsou Práce, Auto-moto a Seznamka. ANNONCE svým zákazníkům usnadňuje cestu každodenními běžnými i životními změnami, a to tak, že jim poskytuje služby, díky kterým najdou vše, co hledají.

Kontakt pro média:
E-mail: press@annonce.cz
Mobil: 603 533 233

Zuzana Michalová
DataConsult CZ, s.r.o.
E-mail: zuzana.michalova@dataconsult.cz
Mobil: 603 578 866

Zpět na seznam článků