Ženy hledají přes inzerát nejčastěji pohodáře se smyslem pro humor

Praha 12. srpna 2015 – Seznamování on-line je běžné nejen u mladé generace, svého partnera si takto hledá čím dál více zralých žen. „Na internetu trávíme v práci i doma hodně času, proto je seznamování on-line přirozené. Vhodný protějšek naším prostřednictvím hledají desítky tisíc lidí ročně,“ uvádí Lenka Černá, výkonná ředitelka inzertního webu a novin Annonce. Jak se muži v inzerátech prezentují? Shoduje se to s tím, co ženy chtějí? A jak postupovat, aby byly naše snahy o získání životního partnera úspěšné?

Muži dají na zevnějšek

Z analýzy více než 3 000 inzerátů na webu Annonce vyplývá, že muži dbají v anoncích na zdůraznění zdravého životního stylu. Na seznamce tak nejčastěji narazíme na nekuřáka, třetí nejčastější charakteristikou je abstinent. Při svém stručném popisu také muži často sahají po informacích ohledně rodinného stavu. Druhým nejfrekventovanějším výrazem, kterým se popisují, je rozvedený, často se v inzerátech objevuje i vdovec. Nechybějí také informace o zevnějšku, přídavná jména jako štíhlý a pohledný jsou v první pětce. Muži současně rádi zmiňují vzdělání, přičemž z analýzy vychází, že se v inzerátech společnosti Annonce nachází o 20 % více středoškoláků než mužů vysokoškolsky vzdělaných. „Muži se příliš nepouštějí do rozebírání svých povahových vlastností. Když už odhalí informace o své povaze, popisují se nejčastěji obecně. Například jako inteligentní a sympatičtí,“ doplňuje Černá.

Hlavní rada pro ženy: Nehledejte kamarády a nebuďte zbytečně skromné!

Ženy však ve svých inzerátech i při vážném seznámení nejčastěji zmiňují slovo kamarád. „A to je možná ten největší problém. Pokud hledáme životního partnera, nehledáme přece jen kamaráda! Takto napsaný inzerát může řadu potenciálních zájemců odradit,“ varuje Černá. Ženy také kladou důraz především na charakterové vlastnosti svých budoucích životních partnerů. Často tak hledají muže, kteří jsou hodní, pohodoví a mají smysl pro humor. Vzhled, vzdělání, zaměstnání či koníčky jsou pak upozaděny. Jsou snad ženy tak skromné, že jim ke šťastnému životu ve dvou stačí tak málo? „Ženy nejsou skromné, drtivá většina z nás má jasné představy o tom, jaký má partner být a jak má vypadat. Trápí nás ale strach a zbytečný ostych, který nám brání napsat požadavky narovinu. Jenže právě málo konkrétní požadavky často vedou k následnému rozčarování na obou stranách,“ objasňuje Černá.

5 tipů, jak napsat inzerát, který povede k muži snů

Být konkrétní a neschovávat se za zbytečnou skromnost je jen jedna z několika rad, které z inzerátu udělají efektivní cestu k seznámení. Následujících 5 tipů pomůže vytvořit zajímavý text oslovující vhodnou skupinu potenciálních partnerů. Jak tedy při psaní postupovat a čemu se naopak vyhnout?

1. Nejdříve si uvědomte, co chcete

Je důležité si už na začátku říci, co hledáte. Chvilkové povyražení, nebo vážnější vztah? Podle toho si zvolte kategorii, kam inzerát umístíte. „Seznamka má na našem webu více rubrik, od flirtu až po vážnou známost. Prvním krokem k úspěchu je umístění inzerátu tam, kde člověk potká protějšek, kterému jde o to samé,“ vysvětluje Lenka Černá.

2. Buďte konkrétní

Čím více toho o sobě prozradíte a čím konkrétnější budou vaše požadavky, tím větší je šance, že potkáte někoho, s kým si budete rozumět. Současně se vyhnete mužům s odlišnými zájmy a názory, se kterými byste si neměla co říci a s nimiž byste jen ztrácela čas. Čím otevřenější budete, tím spíše poznáte partnera odpovídajícího vašim představám.

3. Pozor na osobní údaje

Schopnost konkrétně říct, kdo jsem a koho hledám, ale neznamená sdělování osobních informací. Například údaje o bydlišti či adrese zaměstnání by se rozhodně neměly prozrazovat. „V seznamovacích inzerátech je dobré uvádět jen kraj, okres nebo větší město, nikdy přesnou adresu. Takové údaje je dobré říci svému protějšku až ve chvíli, kdy si ho ‚oťukáte‘. Vyhnete se tak nepříjemnostem, které obnáší neopětovaný přehnaný zájem,“ varuje Černá.

4. Pozor na gramatiku

Dejte si záležet na tom, aby ve vašem inzerátu nebyly hrubky. Těmi totiž těžko někoho ohromíte, obzvlášť pokud hledáte vzdělaného partnera. „Zkuste si pohrát i s formou vašeho inzerátu. Pokud ho napíšete hravě a netradičně, máte větší šanci, že zaujmete někoho kreativního, než když se prezentujete textem bez nápadu,“ radí Černá.

5. Buďte aktivní

Ženy často po zveřejnění svého inzerátu upadnou do pasivního čekání na to, kdo je osloví. Jenže právě v tomto případě platí pořekadlo „Neseď, panenko, v koutě, nenajdou tě!“ více než kde jinde. „Díky anonymitě on-line prostředí padá seznamovací bariéra u žen, které se bojí oslovit muže jako první. Využijte toho, nebojte se být aktivní! Zvýšíte tím šanci, že potkáte toho pravého,“ uzavírá Černá.

 

O Annonci

Annonce skrze inzeráty na svém inzertním webu a v novinách propojuje lidi, kteří něco hledají a také chtějí nabídnout, s těmi, kteří to mají či potřebují. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, a ti mají k dispozici více než 200 000 inzerátů denně. Lidé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí i v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice.

Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Kateřina Zachová
E-mail: press@annonce.cz
Telefon: 604 662 367

Adéla Nováková
E-mail: adela.novakova@adison.cz
Telefon: 725 047 701

Zpět na seznam článků