Nechcete být na Valentýna sami? Zkuste inzerát. Internetovou seznamku ročně stále využívají desetitisíce lidí

Praha 10. února 2017 – Ženám hledajícím partnera, které nemají příliš času na osobní setkávání, může k seznámení pomoci internetová seznamka. Například na inzertním webu a v novinách Annonce je pro dámy z čeho vybírat: 4 z 5 seznamovacích inzerátů totiž podávají muži. Ti ale z 55 % hledají partnerku na flirt. Zato dámy hledají hlavně muže na vážný vztah.

Valentýnská mediální masáž na nás začíná útočit ze všech stran. Z výloh svítí červená a růžová světélka a výzdoba obchodů se plní srdíčky nejrůznějších velikostí. Mnoho lidí neštve ani tak fakt, že je TOHO všude plno. Zato je trápí, že svátek zamilovaných budou (opět) trávit sami. Kdo se tomu chce vyhnout, může využít sekci Seznamka na inzertním webu Annonce.

Na internetu trávíme v práci i doma mnoho času, proto je seznamování online přirozené. Vhodnou polovičku přes nás hledají desítky tisíc lidí ročně,“ uvádí Lenka Černá, výkonná ředitelka Annonce.

Muži chtějí více flirtovat, dámy touží většinou jen po vážném vztahu

Na Seznamce je pravidelně vyvěšeno přes 6 000 inzerátů. A za 4 z 5 anoncí stojí muži toužící po vztahu. Dámy, které chtějí najít partnera, tak mají z čeho vybírat. Ať už hledají vážný vztah, nebo touží jen po flirtu. Poměr pánských inzerátů je v rozdělení vážný vztah nebo flirt půl na půl.

O trochu hůře na tom ale budou muži, kteří touží primárně po flirtu. Dámy si totiž ve 4 z 5 inzerátů přejí vážný vztah.

Poměr podaných inzerátů dle pohlaví
muži77 %
ženy23 %
 
Poměr flirt vs. vážný vztah
muži51 % x 49 %
ženy20 % x 80 %

Největší část hledajících tvoří lidé ve věku 31–45 (47 %) a 46–60 (37,5 %) let. 55 % z nich preferuje flirt. Desetina seznamovacích inzerátů ale pochází i od lidí ve věku 60+. V této kategorii už ale 70 % inzerentů preferuje vážný vztah.

Hledám duši, úsměv, tělo, lásku… Plavou, nebo tmavovlásku

Přes Seznamku od Annonce hledá svůj protějšek pouze necelých 5 % lidí do 30 let. „Mladí lidé se dnes už seznamují jinak, rychleji. Využívají k tomu hlavně sociální sítě jako Facebook nebo přímo Tinder. V něm vám jen stačí přejet prstem doprava nebo doleva podle toho, jestli vám je protějšek na fotce sympatický,“ vysvětluje Černá důvod, proč už si mladí lidé se zajímavou textací seznamovacích inzerátů hlavu nelámou.

Poměr inzerátů podle věkových kategorií
18–30 let5 %
31–45 let47 %
46–60 let37 %
60+ let11 %

Na annonční seznamce ale mohou najít svou spřízněnou duši i zdravotně postižení, osamělí lidé hledající pouze přátele nebo někoho na dopisování, společné cestování a návštěvy kina.

Nikdo vám samozřejmě nezaručí, že lásku svého života najdete hned při odpovědi na první inzerát, ale proč to nezkusit a nezpříjemnit si pro začátek alespoň den sv. Valentýna? Zbývá do něj už jen pár dní a první zájemci se vám mohou ozvat i do několika hodin od zveřejnění inzerátu.

Jen při jeho sepisování nezapomeňte, že byste měli zaujmout už samotným textem. Třeba jako: „HLEDÁM ÚSMĚV, DUŠI, TĚLO, LÁSKU... PLAVOU, NEBO TMAVOVLÁSKU. VŠ 60/180/75,“ nebo „HLEDÁM NEZADANÉHO, ZACHOVALÉHO MUŽE, 60 LET, PRAHA.“

 

O Annonci
Annonce díky svým inzerátům spojuje nabídku s poptávkou a pomáhá tak lidem, zvířatům i věcem hledat užitek. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici zhruba 210 000 inzerátů denně. Uživatelé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí také v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice. Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Andrej Slivka
E-mail: press@annonce.cz
Telefon: 774 570 823

Daniela Vinšová
E-mail: daniela.vinsova@taktiq.com
Telefon: 777 875 242

Zpět na seznam článků