Především ženy mají velký zájem pracovat na částečný úvazek. Zaměstnavatelé to zatím nerespektují

Praha 8. března 2016 – Pokud by si ženy něco přály k dnešnímu svátku, je to práce na částečný úvazek. Necelých 30 % žadatelů o práci nechce nebo nemůže pracovat osm hodin denně. Většina z nich jsou ženy – chtějí trávit více času s dětmi nebo preferují více volného času. Zaměstnavatelé však na tento trend nereagují. Vyplývá to ze statistik inzertního webu a novin Annonce.

Pouze desetina pracovních nabídek počítá s možností zkráceného úvazku. Poptávka je ale několikanásobná. Ze statistik Annonce plyne, že šest lidí z deseti chce plný úvazek, tři částečný a jeden preferuje externí smlouvu,“ uvádí Lenka Černá, výkonná ředitelka Annonce. Pokud porovnáme statistiku za první a druhé pololetí minulého roku, situace se nezměnila. Aktuální data Annonce dokládají stejný vývoj. Zatímco zájem o práci na částečný úvazek jeví téměř 30 % žadatelů, nabídka ze strany zaměstnavatelů je pouze třetinová.

Podle našich analýz poptávek po práci jde o trend, který je nezvratný. Důvody jsou pozitivní i negativní. Na jedné straně si část zájemkyň může dovolit pracovat méně za nižší mzdu. Ta jim stačí – preferují totiž volný čas, případně starost o děti. Na straně druhé se ženy ocitají v situaci, kdy jsou samy s dětmi, a nemají tak možnost trávit v práci celý den. Výdělek však do rodinného rozpočtu nezbytně potřebují,“ vysvětluje výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá.

 

O Annonci
Annonce díky svým inzerátům spojuje nabídku s poptávkou a pomáhá tak lidem, zvířatům i věcem hledat užitek. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici zhruba 210 000 inzerátů denně. Uživatelé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí také v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice. Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Kateřina Zachová
E-mail: press@annonce.cz
Telefon: 604 662 367

Daniela Vinšová
E-mail: daniela.vinsova@taktiq.com
Telefon: 777 875 242

Zpět na seznam článků