Annonce potvrzuje: lidé stojí o částečné úvazky. Zaměstnavatelé je stále nenabízejí

Praha 26. září – Z pravidelných půlročních přehledů největšího inzertního webu a novin Annonce vyplývá, že téměř třetina zájemců o práci preferuje částečný úvazek. Naopak zaměstnavatelé nabízejí částečné úvazky jen v necelých 10 % svých inzerátů. Zájem o zkrácené úvazky přitom neklesá. Optikou inzertních poptávek dokonce za poslední půlrok nepatrně stoupl.

Porovnáme-li naše data za poslední rok a půl, vidíme, že se pokles zájmu o částečné úvazky, navzdory nízké nabídce takových zaměstnání, nekoná. Stále se pohybuje mezi 29 a 30 % poptávek po práci,“ říká výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá a dodává: „Je překvapivé, že zaměstnavatelé na tuto situaci v podstatě nereagují. Nějakou formu sníženého úvazku dlouhodobě nabízí jen kolem 10 % inzerentů.“

O zkrácené úvazky navíc už nemají zájem pouze ženy po rodičovské dovolené, které řeší sladění pracovního života s rodinou po návratu zpět k zaměstnavateli, ale čím dál více i lidé ve věku 50+, kteří se starají o své rodiče či prarodiče a není překvapením, že jde opět převážně o ženy. Na tuto vzrůstající poptávku by zaměstnavatelé měli také reagovat,“ doplňuje Petra Kubálková, expertka v oblasti slaďování práce a rodiny.


Zdroj: Trendbook Annonce

Inzertní data, z nichž vychází Annonce, se týkají především Prahy a Středočeského kraje, ale je pravděpodobné, že trend bude celorepublikový. Jedná se totiž o velmi stabilní stav. V prvním pololetí roku 2015 byly poměry mezi poptávkami a nabídkami, pokud jde o částečné a plné úvazky, následující: 9 % zaměstnavatelů nabízelo částečný pracovní úvazek, kdežto 30 % žadatelů o práci jej poptávalo. V druhém pololetí byla situace velmi obdobná, 10 % ku 29 %, a první půlrok letošního roku ukazuje v podstatě totéž, tedy 10 % nabídek ku 30% poptávce po zkrácených úvazcích.

 

O Annonci
Annonce díky svým inzerátům spojuje nabídku s poptávkou a pomáhá tak lidem, zvířatům i věcem hledat užitek. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici zhruba 210 000 inzerátů denně. Uživatelé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí také v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice. Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Andrej Slivka
E-mail: press@annonce.cz
Telefon: 774 570 823

Daniela Vinšová
E-mail: daniela.vinsova@taktiq.com
Telefon: 777 875 242

Zpět na seznam článků