Výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá získala 10 % společnosti

Praha 11. října 2016 – Annonce má od letošního roku více příjmů z internetu než z tištěného vydání. Zároveň si po celou dobu drží kladné hospodaření. Symbolicky se tak uzavírá doba, kdy byla vnímána hlavně jako vydavatel tištěných inzertních novin.

Právě přeměna z původně výhradně papírové firmy a udržení ziskovosti byla hlavní kritéria, jejichž splnění umožnila výkonné ředitelce Annonce získat desetinu firmy.

Když jsem před čtyřmi lety nastoupila, situace nebyla jednoduchá. Silný inzertní hráč, který byl jedním z viditelných symbolů 90. let, nevěděl, jak dál. Vydělávat peníze na internetu se zdál být nepřekonatelný problém. Letos však on-line příjmy poprvé v historii firmy konečně překonaly tržby z tištěného vydání,“ říká Lenka Černá, výkonná ředitelka Annonce a nově její spolumajitelka. Přesný vývoj ukazuje následující graf.

Graf: Podíl tržeb z tištěného vydání a internetu


Zdroj: Annonce, říjen 2016

Také díky tomu dostala Lenka Černá možnost koupit 10 % Annonce. Druhou podmínkou původních akcionářů bylo, aby Annonce byla zisková, ačkoliv splácí akviziční úvěr. Také to se povedlo splnit. Podařilo se ho umořit více než o třetinu.

Stojím si plně za tím, co jsme v Annonci dokázali, a ráda jsem vstoupila do její akcionářské struktury. Zároveň se povedlo vytvořit velmi kompetentní tým, který umí Annonci řídit. Chtěla bych se díky tomu více věnovat strategickému rozvoji,“ dodává Lenka Černá.

 

O Annonci
Annonce díky svým inzerátům spojuje nabídku s poptávkou a pomáhá tak lidem, zvířatům i věcem hledat užitek. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici zhruba 210 000 inzerátů denně. Uživatelé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí také v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice. Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Andrej Slivka
E-mail: press@annonce.cz
Telefon: 774 570 823

Daniela Vinšová
E-mail: daniela.vinsova@taktiq.com
Telefon: 777 875 242

Zpět na seznam článků

UIG