Annonce jde tvrdě proti množírnám psů

Praha 30. května – Inzertní web a noviny Annonce rozjíždí kampaň zaměřenou na možné „prvomajitele“ psů. Nejen oni se díky tomuto projektu dozvědí o výběru vhodného plemene a dočtou se o praktikách podvodných prodejců štěňat pocházejících z množíren. Annonce se navíc jako první inzertní médium v ČR rozhodla blokovat inzerenty, u nichž je podezření, že mohou být na množírny napojeni.

Původní myšlenka blokovat podezřelé inzeráty se nakonec rozrostla do celé kampaně,“ vysvětluje výkonná ředitelka Annonce Lenka Černá a pokračuje: „Jejím smyslem je ale hlavně varování před ukvapeným výběrem psa. Našim uživatelům navíc chceme nabízet psy zdravé, a proto v rámci kampaně také upozorňujeme na množírny a nelidské praktiky, které překupníci se zvířaty uplatňují. Spolupracujeme proto s řadou subjektů, jež chtějí takové praktiky také zastavit. Nabízíme například pomoc a informace médiím majícím zájem ještě více rozšířit povědomí o této tematice. A abychom ukázali, že to myslíme naprosto vážně, začali jsme jako první inzertní web a noviny blokovat inzerenty, u nichž máme silné podezření, že psy nechovají pro radost, ale čistě pro zisk.

Ukázalo se, že tematika psích množíren je v tuzemsku velmi živá. Rozsáhlá reportáž ČT v rámci pořadu 168 hodin poukázala na několik znepokojujících faktů. Například, že černý obchod se psy je po drogách a zbraních třetím nejrozšířenějším „obchodem“ směrem z Východu na Západ. Odvysílání pořadu rozpoutalo vlnu zájmu a podpory i na Facebooku Annonce. „Lidé naši iniciativu podporují, sdílejí a vyjadřují se odmítavě k praktikám překupníků. Sami také upozorňují na různé nešvary, s nimiž mají zkušenosti. To nám ukazuje, že jsme udělali správně, když jsme se do tohoto tématu pustili,“ dodává Lenka Černá.

Jak těmto „obchodníkům“ nenaletět se můžete dočíst přímo na webu kampaně: https://www.annonce.cz/chcemepsa.

 

O Annonci
Annonce díky svým inzerátům spojuje nabídku s poptávkou a pomáhá tak lidem, zvířatům i věcem hledat užitek. Web Annonce navštíví zhruba 350 000 reálných uživatelů měsíčně, kteří mají k dispozici zhruba 210 000 inzerátů denně. Uživatelé mohou inzerovat zdarma ve většině rubrik jak na webu, tak v novinách. Web Annonce umožňuje inzeráty snadno a chytře zadávat i vyhledávat a je dostupný také v mobilních telefonech. Všechny inzeráty zároveň vycházejí také v tištěných novinách, které jsou čerstvě k dostání každé pondělí, středu, pátek a sobotu na 7 500 místech po celé republice. Nejvíce inzerátů nabízí Annonce v rubrikách Reality, Práce, Auto-moto a Seznamka.

Kontakt pro média:

Daniela Vinšová
E-mail: daniela.vinsova@taktiq.com
Telefon: 777 875 242

Zpět na seznam článků