Největší zájem je o česká osobní auta v hodnotě do 100.000 Kč.

Koupit si však můžete i veterán Tatra 12 z roku 1926 nebo Ferrari 599 z roku 2010, které inzerent v ANNONCI nabízí za 5,2 milionů Kč

Praha, 16. 5. 2012 – Nejfrekventovanější kategorií v sekci Auta jsou auta osobní. Inzerátů, které se týkají prodeje, nebo koupě osobního auta je aktuálně okolo 35 tisíc. Nejvíce se pak hledají a nabízejí náhradní díly, vozidla do 50 tisíc korun a vozidla od 50 do 100 tisíc korun.

„Průměrný počet inzerátů vložených za měsíc se pohybuje okolo 70 tisíc. Statistika hledaných klíčových slov nám přitom ukazuje, že nejhledanějšími vozidly jsou Octavia, Škoda, Ford a Mercedes. Tato analýza je zajímavým pohledem na využití inzertního serveru, vypovídá o míře užívání jednotlivých kategorií a jak je vidět, osobní auta se hledají nejvíce podle značek,“ uvedl Petr Langer, tiskový mluvčí ANNONCE.

Nejvíce se nabízejí auta značky Škoda, Ford a Volkswagen. Cenové rozpětí se pohybuje od aut, která jsou za odvoz, přes inzeráty, kde je uvedena cena dohodou, až po auta luxusních značek, jejichž cena se pohybuje okolo 5 milionů korun. Mezi různorodými značkami je pak možné najít veterány aut z různých období, v různém stavu za ceny od několika desítek tisíc až po statisíce.

AutoANNONCE Graf

„Co se týká uživatelů ANNONCE a jejího záběru, tak ji využívají v průměru muži i ženy téměř stejně, v poslední době mírně převažují muži. Věk průměrného uživatele ANNONCE se pohybuje v rozmezí mezi 30 a 39 lety, je z Prahy nebo Středočeského kraje s nižším osobním příjmem. Nejvíce využívané oblasti jsou pak právě auta, ve které je možné najít vskutku ledacos, pak reality, práce a nakonec seznamka,“ řekl Petr Langer.

 

O společnosti ANNONCE a.s.:
ANNONCE a.s. je tradiční česká společnost zabývající se poskytováním a zprostředkováním služeb a obchodu svým zákazníkům. ANNONCE byla založena v březnu roku 1990 jako tištěné médium, ve kterém byly prezentovány inzeráty. V dnešní době tištěné médium vychází čtyřikrát týdně ve třech různých dílech a týdenní náklad se pohybuje okolo 100 - 110 tisíc výtisků. Jen v roce 2011 ANNONCE otiskla 2,125 milionů inzerátů. Online verze ANNONCE vznikla v roce 1997 a od té doby má téměř 300 tisíc registrovaných uživatelů a okolo 350 tisíc reálných uživatelů za měsíc. Denně ANNONCE v průměru publikuje 250 tisíc inzerátů. Z toho například jen reality tvoří 80 tisíc, dalšími početnými a hojně využívanými rubrikami jsou Práce, Auto-moto a Seznamka. ANNONCE svým zákazníkům usnadňuje cestu každodenními běžnými i životními změnami, a to tak, že jim poskytuje služby, díky kterým najdou vše, co hledají.

Kontakt pro média:
E-mail: press@annonce.cz
Mobil: 603 533 233

Zuzana Michalová
DataConsult CZ, s.r.o.
E-mail: zuzana.michalova@dataconsult.cz
Mobil: 603 578 866

 

Zpět na seznam článků