Mezi prodejem ojetin dominují značky Škoda, Renault a Ford.

Praha, 27. 2. 2014 – Nabídka ojetých vozů je v České republice velice rozmanitá. To potvrzují i statistiky inzertního serveru ANNONCE.cz, kde lze najít nabídku více než šesti desítek značek. Největší možnost výběru mají lidé u automobilů Škoda (24 % všech nabídek), Renault (11 %) a Ford (10 %). Mezi modely jasně vede Octavia a Passat.

Český řidič je specifický tím, že častěji než po novém sáhne po ojetém automobilu. Podle zprávy Sdružení automobilového průmyslu bylo v polovině roku 2013 v ČR registrováno přes 4,7 milionu aut a pouze necelá 4 % z nich byla registrována poprvé. Průměrné stáří vozového parku je v České republice 14,2 roku. „Důvodem proč řidiči častěji sahají po ojetém voze je určitě nižší cena, ale také rostoucí kvalita vozů a služeb, které na ně prodejci nabízejí. Výjimkou nejsou ani sedmileté záruky, takže když si koupíte 5 let starý vůz, stále na něj máte 2 roky záruku,“ řekl Petr Langer, ze společnosti ANNONCE.

graf


Stejně pestrá je i nabídka jednotlivých typů. Nejčastěji nabízený model na ANNONCE.cz pochází od automobilky Škoda a je jím Octavia (celkem 43 % všech nabízených aut značky Škoda). Na druhém místě je již Volkswagen s Passatem (35 % nabízených vozů této značky) a bronzový stupínek obsadil Ford s řadou Focus (30 %).

 

O společnosti ANNONCE a.s.:
ANNONCE a. s. je tradiční česká společnost zabývající se poskytováním a zprostředkováním služeb a obchodu svým zákazníkům. ANNONCE byla založena v březnu roku 1990 jako inzertní tištěné médium. V dnešní době vychází čtyřikrát týdně ve třech různých dílech (pondělí, středa a pátek v dílech PRÁCE l SEZNAMKA l ZVÍŘATA, REALITY l STAVBA l HOBBY, AUTO l MOTO l EROTIKA, a sobotní SPECIÁL). Měsíční náklad je 330 tisíc výtisků. Online verze www.annonce.cz vznikla v roce 1997, od té doby má téměř 300 000 registrovaných uživatelů a okolo 350 000 reálných uživatelů za měsíc. Denně ANNONCE v průměru publikuje 200 000 inzerátů. Z toho například jen reality tvoří 80 000, dalšími hojně využívanými rubrikami jsou Práce, Auto-moto a Seznamka. ANNONCE svým zákazníkům usnadňuje cestu každodenními běžnými i životními změnami, a to tak, že jim poskytuje služby, díky kterým najdou vše, co hledají.

Kontakt pro média:
Renata Fišerová
E-mail: press@annonce.cz
Mobil: 603 533 233

Alžběta Málková
E-mail: alzbeta@jsmeslyset.cz
Mobil: 736 609 670

Zpět na seznam článků