Typ inzerátu: Nabídka
Rasa: Německý ovčák
Pohlaví: pes
Výška: Velký (61 cm a více)
Pejsek z útulku: Ano
Stáří: 10
Tetovaný: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Vhodný pro

  • Na zahradu: Ne

Popis

O Dexovi jsme se dozvěděli na základě telefonátu, volala paní z obce, že umřel soused a zůstal po něm pes a že jej rodina chce utratit. Okamžitě jsme volali starostovi a řešili co bude se psem, bylo nám řečeno, že jej vážně chtějí utratit, neboť je asi prašivý a na umření. Na to jsme mu řekli, že o tom zda je na tom tak špatně by měl rozhodnout veterinární lékař a nabídli pomoc. Ještě ten den jsme se pro Dexe vydali, žil v domě, byl plachý a vystrašený, hlídal si to poslední pouto s pánečkem a to domov. Nicméně podařilo se jej nakonec odchytit a naložit do auta. Olysalý byl z větší části po celém těle, přerostlé drápy a nic moc výživný stav. Nejspíš byl jeho páneček dlouhodobě již nemocný a psa byť měl rád (nebyl na zahradě v kotci, byl přímo v domě) nezvládal již se o něj řádně postarat. Bylo zjištěno onemocnění štítné žlázy, potravní alergie, girardie. Přešlo se na krmivo, koupe se na zklidnění kůže, ostříhali drápky. Dex má velkou chuť do života a nejspíš tady s námi nějakou tu dobu ještě pobude.

Připravte pejskovi jeho nové bydlení

Přemýšlíte o pořízení nového čtyřnohého člena domácnosti? Podívejte se, co všechno byste měli schovat, než si ho přinesete domů. Přejeme vám bezproblémové pořízení nového čtyřnohého mazlíčka!

Pokud byste narazili na podezřelý inzerát, neváhejte a nahlaste nám ho kliknutím na tlačítko „Stížnost“ přímo tady u inzerátu. Děkujeme!

Pondělí:14.00 -16.00
Úterý:14.00 -16.00
Středa:14.00 -16.00
Čtvrtek:14.00 -16.00
Pátek:14.00 -16.00
Sobota:14.00 -16.00
Neděle:14.00 -16.00

Otevřít mapu v novém okně

Vítejte v útulku pro psy Ligy na ochranu zvířat organizace Olomouc. Péči o zvířata se věnujeme od roku 1996. I přes veškerou naši snahu a péči , jsme si jisti, že každému zvířeti je především třeba milujícího člověka, který se mu bude individuálně věnovat. Možná jste to právě vy, kteří si zde vyhlédnete nového parťáka, budeme se na Vás těšit. Pokud si již nového člena rodiny adoptovat nemůžete, přijďte třeba vyvenčit psy nebo se zapojte do virtuálních adopcí. U nás je vítán každý, kdo v dobrém přichází. Útulek byl otevřen v roce 1996. Je neziskovou organizací a jeho provoz je zabezpečen: smlouvami s městy, obcemi a v nemalé míře ze získaných finančních a věcných sponzorských darů. Útulek disponuje provozní budovou, vytápěnou karanténou pro 10pejsků, vytápěnou ošetřovnou, dále 3 domky pro pejsky a kočičky, 57 místy v kotci se zateplenými boudami, 2 sklady, 3 velké přírodní výběhy a 2 malé pro štěňata . V zázemí provozní budovy jsou k dispozici přípravna krmiva, šatna, ošetřovna, koupací kout pro zvířata. Nedílnou součástí vybavení útulku je služební auto přizpůsobené pro přepravu zvířat, k dispozici je řada odchytových pomůcek a čtečka mikročipů. Co vše zahrnuje provoz našeho útulku? Příjem zvířat nalezených, od původních vlastníků, včetně zvířat v rámci dědického řízení – vše řádně vedené v evidenci útulku Spolupráci s MP, PČR, KVS při řešení případů týrání zvířat a jejich odebírání původním vlastníkům Péči o zvířata v útulku: hygiena chovu, zajištění fyziologických potřeb zvířat, včetně pravidelné veterinární péče, vše v souladu s provozním řádem a souvisejícími předpisy Příjem a výdej zvířat původním majitelům, pěstounům, či novým vlastníkům Práci se zvířaty: výchova a převýchova problémových zvířat Údržbu chovných zařízení, budov, rozlehlého areálu včetně péče o zeleň a její výsadbu Odbornou konzultační a poradenskou činnost pro chovatele .Besedy na všech stupních školních zařízení, pro občany . Pořádání akcí v útulku a účast na chovatelských a kynologických akcích Program virtuálních adopcí zvířat v útulku Půjčování psů pro zájemce o venčení Propagaci, osvětovou činnost a styk s veřejností Prezentaci ve všech dostupných médiích: televize, rozhlas, tisk
Jak pomoci: Venčení, Manuální práce, Stříhání psů, Grafika, web, PR, Inzerce psů
Adresa: Tř.Míru (areál letiště) 77900 Olomouc-Neředín - zobrazit na mapě
Facebook: Náš Facebook

QR kód inzerátu

Chcete si rychle do svého chytrého mobilu uložit odkaz na tento inzerát a mít jej tak kdykoliv k dispozici? Jednoduše načtěte do svého mobilu tento QR kód a odkaz si uložte.
Více o QR kódech najdete v nápovědě.

Napište nám

Máte nápad na vylepšení, něco vám nefunguje nebo nám jen chcete sdělit názor na naše webové stránky? Napište nám. Za jakékoli podněty budeme rádi. Váš tým ANNONCE.

 
 
Napište nám